ZÁPASY

7.kolo KLM

10.11.2013

HC VTJ Liberec 13:6 HC Česká Lípa

Branky a nahrávky VTJ: 9. Šnajdr (Psota), 11. Duda (Svoboda, Urban), 20. Tomíček V. (Horáček), 27. Šesták (Urban), 32. Šnajdr (Tomíček V., Psota), 35. Burkoň (Šesták, Chládek), 37. Dvořák (Šesták), 42. Dvořák (Tomíček V., Šnajdr), 43. Šesták (Dvořák, Horáček), 47. Tomíček V. (Dvořák), 51. Tomíček V., 52. Svoboda, 58. Tomíček V. (Šnajdr)

Třetiny: 3:1 4:2 6:3

Vyloučení: 2:8

Využití: -

V oslabení: -

Rozhodčí: Hladík - Podrazil R., Podrazil L.

Diváci: 12

Sestava: Tomíček J., - Chládek, Urban, Kyselák, Bretl, Duda - Burkoň, Šesták, V.Tomíček, Psota, Šnajdr, Dvořák, Svoboda, Horáček.

Družina trenéra Šestáka nastoupila k utkání proti predátorům bez kapitána Herdy, kterého bude tým postrádat během celého měsíce listopadu. Zápasy vojáků s predátory, bývají obvykle velice bohaté na góly, a proto mohli diváci, kteří dorazili do Svijanské arény, očekávat brankové hody. Utkání začalo v poměrně klidném tempu. Brankáři na obou stranách předvedli několik velice slušných zákroků. Vyrovnaný stav vydržel až do 9. minuty, kdy Šnajdr vymíchal vše, co mu stálo v cestě a nekompromisně zavěsil. O dvě minuty po něm se ranou od modré prosadil obránce Duda. Predátoři korigovali stav utkání minutu před koncem třetiny zásluhou Vebera. Vojáci si ale dvou brankové vedení vzali hned zpátky. Na konci rychlého útoku stál V. Tomíček. Hned v úvodu druhé periody překvapila brankáře domácích střela, která sjela z hole Čapka přímo mezi betony. O pět minut později tvrdě vypálil domácí trenér Šesták a využil tak signalizovanou výhodu. Hosté se nesložili a hned za minutu korigovali Peterkou. Vojáci naštěstí dokázali zabrat a do konce třetiny se prosadili ještě třikrát. Nejdříve to byl Šnajdr, po něm Burkoň a nakonec i nový kapitán VTJ Dvořák. Vstup do poslední třetiny začal opět dobře pro rozjeté vojáky. Ve skrumáži před brankou našel kotouč Dvořák a zavěsil jej pod břevno hostující branky. O minutu po něm se po druhé v utkání prosadil Šesták. Predátoři poté korigovali zásluhou aktivního Preusslera. Ve 47. minutě daroval gól V.Tomíčkovi hostující gólman, který propustil lehké nahození od červené čáry až do sítě. V téže minutě se podruhé v utkání prosadil Preussler. Hostující Staněk poté snížil na 10:6. To však bylo ze strany predátorů vše. V 51. minutě skóroval V.Tomíček. Hned po něm se po chybné rozehrávce brankáře prosadil matador Svoboda. Skóre utkání završil dvě minuty před koncem V. Tomíček. Vojáci tak konečně zlomily prokletí domácího ledu a zvítězili přesvědčivým výsledkem 13:6.

Další utkání sehrají hokejisté VTJ až v sobotu 23.11. na ledě Lomnice nad Popelkou.