ZÁPASY

6.kolo KLM

3.11.2013

PSK Liberec 1:6 HC VTJ Liberec

Branky a nahrávky VTJ: 8. Horáček (Tomíček V.), 10. Šnajdr (Dvořák), 25. Šnajdr (Šesták), 29. Šnajdr (Horáček), 53. Šnajdr (Psota), 54. Psota (Šnajdr)

Třetiny: 0:2 0:2 1:2

Vyloučení: 3:4

Využití: -

V oslabení: -

Rozhodčí: Mizera L. – Pevný M., Mizera D.

Diváci: 59

Sestava: Tomíček J. - Kyselák, Chládek, Arlt, Horáček - Šesták, Herda, Burkoň, Tomíček V., Psota, Dvořák, Holata, Šnajdr.

Do druhého městského derby letošní sezóny, vstoupil o poznání aktivněji domácí tým PSK. Vojáci odolávali náporu domácích hlavně zásluhou vynikajícího brankáře Tomíčka. Skóre utkání se poprvé měnilo v 7. minutě. Obránce Horáček podpořil útočnou akci vojáků a po vyjetí zpoza branky skóroval s ostrého úhlu. Vojáci po většinu první třetiny pouze bránili a jen těžko se dostávali do útoku. Další ojedinělou šanci dokázal proměnit Šnajdr, kterého před prázdnou brankou našel Dvořák.  Druhá třetina se také nesla ve znamení mnoha šancí pro PSK, které ale vždy Tomíček dokázal zlikvidovat. Hráči domácího mužstva se často hnali do útoku a zapomínali na zadní vrátka, což dalo vojákům šanci na rychlé brejky. Jeden takový proměnil po krásném pasu trenéra Šestáka střelou do růžku domácí branky Šnajdr. Ve 29. minutě domácí zapomněli na druhé modré stojícího Šnajdra, který svůj nájezd nekompromisně proměnil a zvýšil na rozdíl čtyř branek. Scénář třetí třetiny znovu připomínal předchozí dvě třetiny. Velké množství šancí domácích, kteří si vždy vylámali zuby na gólmanovi vojáků. V 53. minutě se k velkému sólu rozjel Šnajdr a připsal si svůj čtvrtý gól v utkání. O minutu po něm se z dorážky prosadil důrazný Psota a bylo to o šest branek. Poslední tři minuty ještě okořenila menší šarvátka, po které se hrálo čtyři na čtyři. Dvě minuty před koncem fatálně chyboval ve vlastním pásmu Šnajdr, čehož využil domácí Beníšek. Vojáci tak nakonec ovládli derby v poměru 6:1.

V neděli 10.11. od 18 hodin vojáci přivítají na ledě Svijanské arény ofenzivně laděné predátory z České Lípy.