ZÁPASY

5.kolo KLM

25.10.2013

HC VTJ Liberec 12:4 HC Frýdlant

Branky a nahrávky VTJ: 4. Tomíček V., 5. Šesták (Burkoň, Chládek), 13. Tomíček V. (Šesták), 27. Svoboda (Šnajdr), 35. Jarolím (Dvořák), 36. Šesták (Chládek), 49. Tomíček V., 50. Herda, 52. Burkoň (Šesták, Herda), 52. Tomíček V. (Šnajdr), 59. Svoboda (Šnajdr), 60. Tomíček V. (Dvořák)

Třetiny: 3:1 3:0 6:3

Vyloučení: 4:1

Využití: -

V oslabení: 1:0

Rozhodčí: Krejbich - Touš, Novák

Diváci: 28

Sestava: Tomíček J. - Chládek, Urban, Kyselák, Bretl, Horáček, Svoboda - Herda, Burkoň, Šesták, Tomíček V., Jarolím, Psota, Dvořák, Šnajdr.

Ke čtvrtému mistrovskému utkání letošní sezóny, nastoupili vojáci proti velice mladému týmu HC Frýdlant. Favorizovaní vojáci se poprvé prosadili již ve 4. minutě střelou V.Tomíčka. O minutu později se po přesné kombinaci prosadil trenér Šesták. Tempo utkání spíše připomínalo trénink než zápas. Domácí Frýdlant hrozil z nebezpečných brejků, které vždy ale končili zákrokem J. Tomíčka. Skóre se měnilo opět ve 13. minutě a to hned dvakrát. Nejdříve zvýšil V.Tomíček náskok VTJ na tři branky. Několik vteřin po třetím gólu však obránci Liberce zapomněli na Frýdlantského Jecha, který dopravil kotouč do sítě. Druhá třetina nabídla divákům útočný hokej plný šancí na obou stranách. Ve 27. minutě se po vyhraném buly prosadil Jiří Svoboda. Ve 35. minutě hráli vojáci oslabení, během kterého Dvořák zavezl kotouč do obraného pásma Frýdlantu a přesnou nahrávkou našel dobře postaveného Jarolíma, který usměrnil kotouč do branky. O minutu později zakončil akci dva na jednoho přesně Šesták. Vzhledem k nadějnému průběhu utkání pro VTJ se trenéři rozhodli do třetí třetiny nasadit brankáře Hýbnera. Bylo to první střídání brankáře J. Tomíčka po dlouhých 38 utkáních odchytaných v řadě. Mladíček Hýbner si v brance nepočínal vůbec špatně. Zastavil několik slibných šancí Frýdlantu. Skóre utkání se opět měnilo až ve 49. minutě, když kotouč do branky dopravil V.Tomíček. Hosté čekali s odpovědí pouze minutu. Neradovali se však dlouho, protože kapitán Herda v téže minutě objel branku a nekompromisně zakončil. Jakoby se s brankami roztrhl pytel. Na konci pěkné útočné akce první útočné formace vojáků stál Burkoň. Po něm se po přihrávce Šnajdra prosadil opět V.Tomíček. Frýdlant poté korigoval skóre utkání dvěma rychlými brankami. Vojáci však měli poslední slovo. Minutu před koncem se podruhé ve svém prvním utkání sezóny prosadil matador Svoboda, který je u VTJ na hostování z týmu Bílých Tygrů. Na konečných 4:12 upravil skóre V.Tomíček. Vojáci tak v poklidném tempu porazili Frýdlant a připsali si důležité tři body.

V neděli 3.11. od 18 hodin se vojáci střetnou v městském derby s týmem PSK, který momentálně okupuje druhou příčku tabulky.