ZÁPASY

1.kolo KLM

29.9.2013

HC VTJ Liberec 4:5 PSK Liberec

Branky a nahrávky VTJ: 26. Tomíček V. (Bretl), 31.Herda (Tomíček V., Šesták), 54. Psota (Šnajdr), 60.Šesták (Herda, Tomíček V.)

Třetiny: 0:2 2:2 2:1

Vyloučení: 4:5

Využití: 1:2

V oslabení: -

Rozhodčí: Krejbich – Touš, Grundler

Diváci: 28

Sestava: Tomíček J. - Bretl, Chládek, Arlt, Urban - Šesták, Herda, Tomíček V., Psota, Dvořák, Šnajdr.

Vzhledem k nezájmu velké části hráčů hrát zápasy v měsíci září a říjnu, mohl trenér VTJ Šesták nominovat k prvnímu soutěžnímu utkání proti městskému rivalovi PSK pouze deset hráčů. Stav utkání se poprvé měnil v 15. minutě, když hosté proměnili přesilovou hru. O tři minuty později dokázal pěknou spolupráci hostí zakončit do odkryté klece vojáků Šebesta. VTJ ještě před koncem první třetiny dostali možnost zahrát si přesilovou hru, bohužel byli to ale hosté kteří v oslabení mohli udeřit. Pohotový beton brankáře Tomíčka byl ale proti, a tak se do šaten šlo za stavu 0:2 pro PSK. Do druhé třetiny vstoupili lépe vojáci. V 31. minutě propasíroval puk do branky PSK V. Tomíček. O pět minut později bylo ve Svijanské aréně ještě veseleji. Kombinaci na jeden dotek po ose Chládek, Šesták, Tomíček zakončil z první přesnou ranou k tyči kapitán Herda. Mohlo být ještě lépe, když se při dalším střídání ve slibné šanci ocitl Šnajdr, bohužel gól nepadl. Záhy na to v rozmezí tří minut vrátil dvoubrankové vedení na stranu hostů Šostý. V polovině třetí třetiny navíc navýšil vedení PSK Maděra a s vojáky to nevypadalo vůbec dobře. Vojáci se snažili zkorigovat skóre, což se jim podařilo šest minut před koncem zásluhou důrazného Psoty. V poslední minutě utkání se puk dostal k volnému Šestákovi a ten neměl větší problém ho uklidit do branky. Posledních 25 sekund hráli vojáci bez brankáře, ale bohužel závěrečný tlak k vyrovnávací brance nevedl. Vojáci tak ztratili městské derby v poměru 4:5. Další utkání sehrají hokejisté VTJ netradičně v sobotu 5.10. na ledě ambiciózních predátorů z České Lípy.