ZÁPASY

17.kolo KLM

26.1.2014

HC VTJ Liberec 4:5 HC Česká Lípa

Branky a nahrávky VTJ: 5. Tomíček V. (Dvořák), 28. Svoboda (Šnajdr, Urban), 48. Tomíček V. (Duda, Beránek), 53. Herda (Tomíček V.)

Vyloučení: 4:3

Využití: 0:1

V oslabení: 1:0

Rozhodčí: Krejbich

Diváci: 56

Sestava: Tomíček J. - Chládek, Urban, Beránek, Arlt, Bretl, Duda, Horáček – Herda, Burkoň, Šesták, Tomíček V., Dvořák, Pěnkava, Psota, Svoboda Šnajdr.

Vzhledem k tomu, že si vojáci už zajistili pozici pro play-off, nastoupila družina trenéra Šestáka k utkání proti predátorům se všemi svými veterány. Zápasy vojáků s predátory bývají obvykle velice bohaté na góly, a proto mohli diváci, kteří dorazili do Svijanské arény, očekávat brankové hody. Predátoři začali utkání až v nečekaně rychlém tempu. Do osudu utkání poprvé zasáhl rozhodčí Krejbich ve třetí minutě, když penalizoval lavičku domácích za příliš mnoho hráčů na ledě. Asi ani není nutné dodávat, že to byl pouze on, který tento přestupek viděl. Skóre utkání se poprvé měnilo v 5. minutě, když se v oslabení nebojácně do útoku vydal V.Tomíček a dovezl kotouč až do hostující branky. Vojáci se ale z vedení neradovali ani celou minutu. Predátoři využili početní výhodu a srovnali. Hostující celek od té doby zcela jasně dominoval. Vojáci jen těžko hledali recept na útočný hokej predátorů. Do druhé třetiny vstoupili opět aktivněji hosté, kterých byl plný led a vojáci jen přihlíželi jejich útočným akcím. Ve 26. minutě šli predátoři poprvé v utkání do vedení, to když si přihrávku Rašína srazil dojíždějící obránce VTJ do vlastní sítě. Vojáci ale dokázali vzápětí kontrovat. Šnajdr zavezl kotouč hluboko do útočného pásma a poté přesný pasem našel v prostoru mezikruží matadora Svobodu a ten přesnou střelou k tyči srovnal stav utkání. Radost vojáků ale bohužel neměla dlouhého trvání. Zanedlouho se predátoři v rozmezích tří minut prosadili ještě dvakrát a navýšili skóre zápasu na 2:4. Bezzubí vojáci už do konce druhé třetiny nedokázali se stavem utkání nic udělat. Před poslední třetinou zamíchali trenéři sestavou a rázem se vojáci začali zlepšovat. Na rozdíl jedné branky snížil 12. minut před koncem třetiny V.Tomíček. Vojáci přebrali aktivitu utkání a bylo jen otázkou času, kdy přijde kýžený gól. Sedm minut před koncem předvedli vojáci nejpohlednější akci večera. Hbitý kapitán Herda zachytil špatnou rozehrávku hostů načež našel před brankou osamoceného Tomíčka, který mu kotouč ješte vrátil a Herda tak mohl pohodlně srovnat na 4:4. Vojáci se dál pouštěli do útoku a měli několik velice slibných šancí ke skórování. Všichni hráči i diváci se pomalu chystali na prodloužení. K tomu ale nakonec nedošlo. Deset vteřin před koncem jednomu z obránců VTJ podklouzla na útočné modré brusle, což dalo predátorům jedinečnou možnost brejku dva na jednoho. Hosté tuto možnost využili a v poslední vteřině utkání vstřelili vítězný gól. Predátoři si tak po bojovném výkonu odvezli z Liberec velice důležité tři body. Utkání vojákům ukázalo, že pokud budou chtít v play-off uspět budou muset hodně zlepšit svou hru.

Další utkání sehrají hokejisté VTJ až v sobotu 8.2. na ledě Lomnice nad Popelkou.