ZÁPASY

16.kolo KLM

19.1.2014

PSK Liberec 7:3 HC VTJ Liberec

Branky a nahrávky VTJ: 11. Tomíček V. (Dvořák), 50. Dvořák (Svoboda, Tomíček V.), 60. Tomíček V. (Burkoň)

Třetiny: 1:1 3:0 3:2

Vyloučení: 6:5  navíc Šorejs (PSK) 10 min.

Využití: 0:1

V oslabení: -

Rozhodčí: Hrubý – Kájínek, Podrazil

Diváci: 48

Sestava:  J.Tomíček, (48. Hýbner) - Chládek, Beránek, Svoboda, Urban, Duda, Pěnkava- Burkoň, Herda, Šesták, V.Tomíček, Dvořák, Jarolím, Psota, Šnajdr, Holata.

Do čtvrtého městského derby letošní sezóny vstoupil o poznání aktivněji hostující tým VTJ. PSK odolával náporu hostí hlavně zásluhou svého brankáře. Skóre utkání se poprvé měnilo v 6. minutě, když osamocený Šebesta zakončil přesně mezi betony. Domácí po většinu první třetiny pouze bránili a jen těžko se dostávali do útoku. Aktivní vojáci byli odměněni brankou v 11. minutě, to se z dorážky V. Tomíček. Vzhledem k tomu, že už žádný z hráčů VTJ své velké šance neproměnil, skončila první dvacetiminutovka nerozhodně. Druhá třetina se také nesla ve znamení mnoha šancí pro VTJ, které ale vždy Pyrochta dokázal zlikvidovat. Byli to paradoxně policisté, kteří dokázali vstřelit branky. Nahozený puk ze středního pásma, který ani nemířil na branku nečekaně po odrazu změnil směr a skončil v brance VTJ. Domácí se navíc dokázali prosadit i v početní nevýhodě a vedli o dvě branky. V polovině druhé třetiny se ocitl v nájezdu sám na gólmana útočník Tomíček. Bohužel pro VTJ extraligový sudí Hrubý zcela nepochopitelně zapískal, aby udělil trest za nesportovní chování domácímu hráči. Vojáci se dál drali do zakončení, ale bohužel bez gólového efektu. Když se přesnou střelou z dálky prosadil domácí obránce Šebesta, bylo to už o tři branky. V poslední třetině se vojáci snažili zkorigovat stav utkání, ale bohužel štěstí tentokrát nestálo na jejich straně. PSK přidal ještě dvě branky a tak brankář Tomíček podruhé v sezóně přenechal místo v brance svému parťákovi Hýbnerovi. Ten si nevedl vůbec špatně. Za dvanáct minut nestačil pouze na jednu střelu domácích. Vojáci korigovali skóre přesnou střelou Dvořáka v přesilové hře. V poslední minutě ještě kosmeticky upravil skóre V.Tomíček. Vojáci po slušném výkonu prohráli až příliš krutě 7:3.

V neděli 26.1. od 18 hodin vojáci přivítají na ledě Svijanské arény ofenzivně laděné predátory z České Lípy.