ZÁPASY

14.kolo KLM

5.1.2014

HC VTJ Liberec 6:7 HC Lomnice

Branky nahrávky VTJ:  6. Holata, 12. Burkoň (Herda), 15. Beránek (Šnajdr), 24. Herda (Šesták, Burkoň ), 51. Tomíček V., 58. Herda

Třetiny: 3:2 1:3 2:2

Vyloučení: 7:3

Využití: 0:2

V oslabení: -

Rozhodčí: Krejbich - Novák J., Touš

Diváci: 68

Sestava: Tomíček - Chládek T., Beránek, Urban, Horáček, Duda, Kyselák T. - Burkoň, Šesták, Herda, Tomíček V., Dvořák, Svoboda, Šnajdr, Holata, Psota.

Do prvního utkání roku 2014 nenastoupili vojáci vůbec špatně. Po opatrnějším začátku se v 6. minutě pohotově prosadil Holata. Hosté srovnali, když dokázali využít početní výhodu. Vojáci však bleskově kontrovali zásluhou Burkoně, který nemohl nevyužít perfektního pasu kapitána Herdy. Za další tři minuty se po desetiměsíční pauze krásnou střelou od modré prosadil obránce Beránek. Vojáci měli zápas slušně rozehraný, bohužel vinou individuální chyby vojáci dovolili hostům snížit ještě před koncem první třetiny. Nedůraz v obraně VTJ byl příčinou dalšího gólu hostů. Vedení zpět na stranu vojáku pak vrátil po pěkné kombinaci první útočné řady kapitán Herda. To však bylo ze strany VTJ pro druhou třetinu vše. Lomnice dokázala přidat dvě branky a vstupovala do posledního dějství s náskokem 5:4. Vojáci se tlačili do útoku se snahou změnit stav utkání. Bohužel byli to hosté, kteří dokázali využít chyb vojáků a skórovat z rychlých výpadů. Deset minut před koncem se kotouče zmocnil V.Tomíček a dovezl jej až do hostující klece. Vojáci tlačili a bylo jen otázkou času, kdy přijdou kýžené góly. Tlak Liberce byl ale bohužel pět minut před koncem utkání pozastaven zásluhou rozhodčí Krejbicha, který opětovně dokázal, že tým VTJ opravdu nemá rád. Kapitán Herda se minutu a půl před koncem dokázal prosadit svým důrazem. Tlak vojáků gradoval při odvolání brankáře J.Tomíčka 40 sekund před koncem. Bohužel žádný z domácích hráčů už nedokázal skórovat a tak si hosté odvezli všechny tři body.

Příští utkání sehrají vojáci netradičně již v pátek 10.1.2014 v 19:00 na ledě Svijanské arény proti nevyzpytatelnému Frýdlantu.