ZÁPASY

12.kolo KLM

14.12.2013

HC Česká Lípa 7:10 HC VTJ Liberec

Branky a nahrávky VTJ: 1. Tomíček V. (Chládek), 3. Herda (Tomíček V., Burkoň), 8. Svoboda (Tomíček V.), 12. Tomíček V. (Holata, Herda), 16. Tomíček V. (Burkoň, Herda), 23. Holata (Herda, Urban), 25. Tomíček V. (Psota), 27. Herda (Tomíček J), 42. Tomíček V., 45. Tomíček V. (Herda)

Třetiny: 2:5 1:3 4:2

Vyloučení: 8:5

Využití: -

V oslabení: -

Rozhodčí: Mizera L. - Pevný, Mizera D.

Diváci: 135

Sestava: Tomíček J. - Chládek, Urban, Kyselák, Svoboda - Burkoň, Herda, V.Tomíček, Holata, Dvořák, Psota, Šnajdr.

Zraněními a nemocí sužovaný tým vojáků, zamířil netradičně v sobotu na led českolipských predátorů. Vzhledem k tomu, že predátoři stejně jako vojáci nastoupili pouze s jedenácti hráči, dal se očekávat vyrovnaný souboj. První třetina začala ve velice vysokém tempu. Hned po 24. vteřinách dovezl V.Tomíček kotouč do domácí branky. Dvě minuty po něm se první útočná řada prosadila podruhé. Přesně zakončoval kapitán Herda. Vojáci hráli ve velké pohodě. Na začátku 8. minuty matador Svoboda vymetl svou dělovkou pavučinu v horním růžku domácí branky a rázem to vypadalo, že je zaděláno na debakl. Domácí ale využili chyby VTJ a snížili gólem v přesilové hře. Radost domácím vydržela pouhé dvě minuty. Na konci pěkné souhry stál V. Tomíček. Stejný hráč v 16. minutě dopravil puk do sítě ještě jednou. Domácí pak přečkali oslabení a minutu před koncem upravili skóre na 2:5 Preusslerem. Druhá třetina začala oslabením domácích, které umocnilo ještě vyloučení Staňka. Přesilovou hru využil dobře postavený Holata. Střela V.Tomíčka ve 25. minutě změnila stav na 2:7 což bylo moc pro brankáře Číže, který přenechal své místo Andrýskovi. Brankář J. Tomíček předvedl divákům, jak má vypadat rozehrávka. V oslabení od zadního mantinelu našel na druhé modré najetého kapitána Herdu, který ukázal proč je právě on nejlepším střelcem historie krajského přeboru. Domácí se tři minuty před koncem třetiny dočkali třetího úspěchu a tak svítil na světelné tabuli stav po 40 minutách 3:8. Ve 42. minutě při hře 4 na 4 objel V. Tomíček branku a upravil na 3:9. Stejný hráč v páté minutě v přesilovce přidal desátý hřebíček do rakve predátorů. Dění na hřišti upadlo do průměru a zřejmě nikdo již nečekal nějakou zásadní změnu skóre. V polovině třetiny domácí protlačil puk až do branky J.Tomíčka a snížili na 4:10. Vojáci přestali hrát a domácí se rázem ujali aktivity. V 56. minutě J. Tomíček skvěle vychytal domácího střelce Peterku, bohužel na dorážku Češky byl už krátký. Za minutu byl stav již 6:10. Českolipských byl najednou plný led. Vyjetí brankáře Tomíčka tři minuty před koncem mohl potrestat domácí Herzog, ale to by vojáci nesměli mít obránce Urbana, který dvěma perfektními zákroky zhatil jedinečnou možnost ke skórování. V poslední minutě ještě využil přesilovku Preussler a upravil skóre na konečných 7:10. Domácím patří obdiv za to, že nesložili zbraně a bojovali do poslední vteřiny utkání, což ocenili všichni fanoušci, kteří dorazili na sobotní utkání.

Další utkání sehrají hokejisté VTJ až v neděli 5.1.2014 na domácím ledě proti Lomnici nad Popelkou.