ZÁPASY

10.kolo KLM

1.12.2013

HC VTJ Liberec 6:5 HC Frýdlant

Branky a nahrávky VTJ: 5. Šnajdr (Svoboda, Šesták), 26. Tomíček V. (Svoboda), 32. Svoboda (Dvořák , Holata), 44. Tomíček V. (Holata), 55. Tomíček V. (Dvořák), 55. Tomíček V. (Šesták)

Třetiny: 1:1 2:2 3:2

Vyloučení: 1:3

Využití: -

V oslabení: -

Rozhodčí: Mizera L. - Mizera D., Pevný

Diváci: 62

Sestava: Tomíček J. - Urban, Kyselák, Bretl, Svoboda - Burkoň, Šesták, Jarolím, Tomíček V., Holata, Šnajdr, Dvořák.

K osmému mistrovskému utkání letošní sezóny, nastoupili vojáci proti nevyzpytatelnému týmu Frýdlantu. Favorizovaní vojáci hned od začátku utkání dostali hosty pod značný tlak. Byly to ale paradoxně hosté, kteří otevřeli skóre svým druhým pokusem, který mířil na bránu. Vojáci čekali s odpovědí pouze minutu. Střelu Svobody, dorazil důrazný Šnajdr. Ačkoli hráči na obou stranách měli do konce první třetiny hodně slibných šancí ke skórování, žádného gólu už se diváci nedočkali. Vstup do druhé třetiny měli lepší hosté. Hned po dvou minutách si vzali jednobrankové vedení zpět. Neradovali se však příliš dlouho. Ve 26. minutě se z dorážky prosadil V.Tomíček. Šest minut na to se vojáci poprvé v utkání radovali z vedení. Od modré čáry se střelou mezi betony prosadil matador Svoboda. Byl to už jeho čtvrtý gól ve třetím utkání letošní sezóny. Vojáci dál tlačili, ale bohužel bez gólového efektu. V poslední minutě druhé třetiny hosté ukázali domácím, jak se proměňují šance a srovnali zásluhou Šíra. Do třetí třetiny nastoupili vojáci opět s velkou aktivitou. Ve 44. minutě si Holata udělal místo za brankou hostí a poté přesně našel hůl V. Tomíčka, který střelou k tyči poslal vojáky podruhé v utkání do vedení. Domácí dál pálili své šance a tak dali Frýdlantu možnost zůstat v zápase. Hosté potvrdili, že jsou schopni z minima vytěžit maximum. V rozmezí dvou minut otočil hostující Hodač utkání dvěma rychlými brankami a zdálo se, že hostující Frýdlant by mohl poprvé v letošní sezóně bodovat. Pět minut před koncem využil přesilovou hru střelou od modré V.Tomíček a srovnal stav utkání. Za dalších dvacet sekund se vojáci radovali z dalšího gólu. Hrubku do té doby skvěle chytajícího hostujícího gólmana využil V.Tomíček. Závěrečné hra bez brankáře kýžený gól Frýdlantu nepřinesla, a tak mohli vojáci slavit hodně vydřené vítězství v poměru 6:5.

V neděli 8.12. od 18 hodin se vojáci střetnou ve třetím městském derby s týmem PSK, který momentálně ztrácí pouhé tři body na druhé vojáky a tak se dá očekávat kvalitní utkání.