wz

. :   H O C K E Y   C L U B   V O J E N S K Á   T Ě L O V Ý C H O V N Á   J E D N O T A   L I B E R E C   : .

Menu

.: ARCHIV
.:
HISTORIE
.:
FÓRUM
.:
FOTOGALERIE
.:
KONTAKT
.:
ODKAZY
.:
SOUPISKA
.:
STATISTIKY
.:
TABULKA
.:
TRÉNINKY
.:
VÝSLEDKY
.:
ZÁPASY

 
Vyjádření Jiřího Tomíčka, vedoucího  HC VTJ Ještěd Liberec:

9. března mi volal pan Dlouhý z Lomnice se žádostí o změnu termínu prvního finálového utkání z neděle 15. března na sobotu 14.března. Nicméně, aniž bychom museli, vyšli jsme jim vstříc a souhlasili jsme se změnou prvního finálového utkání z neděle 15.3.2015 na pátek 13.3.2015. Dne 11.3.2015 přes systém Hosys poslal tým Lomnice žádost o změnu termínu druhého finálové utkání z pátku 20.3.2015 na sobotu 21.3.2015, aniž by nás dopředu informoval. S touto žádostí o změnu jsme nesouhlasili a panu Dlouhému bylo již poněkolikáté vysvětleno, že hrát utkání mimo předem stanovené termíny je pro náš tým vzhledem k pracovním a rodiným povinnostem našich hráčů velice obtížné. Všem, kteří sledují naše zápasy je jasné, že nedisponujeme širokým kádrem a že většinu zápasů nehrajeme s více než deseti hráči a jedním brankářem. Tým Lomnice určite problém s nedostatkem hráčů nemá, což dokládají statistiky hráčů na webových stránkách klubu. V letošní sezóně nastoupilo k utkání za Lomnici již 5 brankářů, 11 obránců a 16 útočníků. 

Poté pan Jaromír Dlouhý, který je vedoucí mužstva HC Lomnice a zárověň předseda STK, poslal reakci na nesouhlas se změnou utkání a návrhl nové termíny v tomto znění:

Odůvodnění naší žádosti – na pátek 20.3. byl ČSLH Praha stanoven termín kvalifikace o účast v II. lize SK Kadaň – Lomnice nad Popelkou. Tato soutěž je vyšší soutěží a tudíž má její termín dle SDŘ přednost před  soutěží nižší (finále play-off KLM).

Nové termíny finále play-off:

2. finále play-off              neděle 22.3. od 18:00

3. finále play-off              středa  25.3. od 18:30

S navrhovanými termíny jsme nesouhlasili a zároveň jsme brali navrhovaný termín případného 3.finálového zápasu na středu jako dobrý vtip. Následující den pan Dlouhý požádal KVV ČSLH Libereckého kraje " o rozhodnutí tohoto sporu".

Reakce KVV ČSLH Libereckého kraje byla následující:

" Bohužel se nejedná o žádný spor. Dle rozpisu soutěží Libereckého kraje 2014-2015 je soutěž KLM termínově nalosována a kluby jsou povinny se dle uvedeného rozpisu soutěží řídit. (SDŘ čl.301). Kvalifikace o II.ligu není vyšší soutěž, ale pokračování soutěže KLM další částí. Klubům reprezentujícím jednotlivé kraje vzniká možnost zúčastnit se kvalifikace o II.ligu ČR, avšak nikoliv automatický nárok, protože do další části soutěže se přeborníci krajských soutěží přihlašují dobrovolně. V SDŘ nikde není psáno o nadřazenosti jednotlivých soutěží mezi sebou, tedy že vyšší soutěž má přednost před nižší.

Proto v tomto případě nejde o spor, ale o žádost jednoho z mužstev jak je uvedeno v SDŘ, části III. Organizace utkání. Pokud se týmy nedohodnou na změně termínu, platí jednoznačně SDŘ čl.301, neboť uvedené termíny finále KLM Libereckého kraje jsou od začátku soutěže uvedeny v Rozpise soutěží Libereckého kraje 2014-2015. Bohužel, je tedy pouze na klubech, zda jsou schopny se dohodnout na jiném termínu či nikoliv."

Když Lomnice viděla, že se druhý finálový zápas bude muset odehrát podle předem stanoveného rozpisu, tak pan Dlouhý nastavil přes systém Hosys čas 2. utkání na pátek v 9 hodin dopoledne, což bylo absurdní. Jelikož hokejový systém soutěže umožnuje hrát krajskou ligu mužů ve všední den, v rozmezí začátku utkání 16:00 až 20:00, reagoval pan Dlouhý tím, že nastavil začátek utkání na 16:00. Dle mého názoru tyto termíny zvolil účelově, abysme nebyli schopní přijet v plné sestavě. S časem jsme ale souhlasili, což zcela evidentně soupeře zaskočilo. Pan Dlouhý následně volal, že nemá dostatek hráčů k odehrání dvou utkání v jeden den. Jelikož nám sdělil, že nemají postupové ambice, tak jsme mu navrhli, ať proti nám nastoupí v plné sestavě a do Kadaně pošlou slabší hráče, aby tento zápas nemuseli kontumovat. Na to nám řekl, že nechce, aby v Kadani dostali dvacet gólů. Náš tým absolutně nechápe o co vlastně Lomnici jde. Říkají, že kvalifikaci o druhou ligu hrají pouze proto, protože chtějí sehrát kvalitní utkání, ale poměřit se s naším týmem v plné sestavě nechtějí. Vzhledem k počtu hráčů, které má Lomnice k dispozici jsme názoru, že druhý finálový zápas kontumovali, ne pro nedostatek hráčů, ale proto, že předem věděli, že v boji o krajský titul proti VTJ neobstojí. Kontumaci druhého finálového utkání proto bereme jako zbabělost. Tato fraška ze strany Lomnice je skvělou propagací tamního hokeje.

design by jancio22